تبلیغات
آموزش کسب و کار اینترنتی - آشنایی با نرم افزار پیام رسان ایمن تلگرام (TELEGRAM MESSENGER)
 
آموزش کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی، آموزش کسب و کار اینترنتی، مدیریت کسب و کار اینترنتی، کسب و کار الکترونیکی و مجازی
درباره وبلاگ


آموزش کسب و کار اینترنتی، تجارت الکترونیک (E-Commerce)، بازاریابی مجازی (Virtual Marketing)، ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)، بهینه سازی سایت (SEO)، بازاریابی شبکه های اجتماعی
آموزش کسب و کار الکترونیکی،E-business,مدیر کسب و کار الکترونیکی،آموزش تجارت الکترونیکی،E-commerce،بازاریابی مجازی،ایمیل مارکتینگ،Email marketing،بهینه سازی سایت،سئو،افزایش بازدید سایت،SEO،بازاریابی شبکه های اجتماعی،Social Net Work Marketing،بازاریابی محتوایی،Content Marketing،تولیدمحتوا،تبلیغات آنلاین،تبلیغات اینترنتی،Internet advertising،بازاریابی اینترنتی،بازاریابی آنلاین،کسب درآمد از طریق اینترنت، بازاریابی مجازی (Virtual Marketing)،ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)،بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Network Marketing)،بازاریابی محتوایی (Content Marketing)،تبلیغات اینترنتی(Internet Advertising) سایت کسب و کار الکترونیکی,بازاریابی مجازی، مدیر کسب و کار اینترنتی، کسب و کار ، اینترنتی ، تجارت ، آموزش کسب و کار اینترنتی

مدیر وبلاگ : فریده ضیایی
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
View farideh ziaee's LinkedIn profile View farideh ziaee's profile
نویسندگان

همانطور که می دانید برنامه های پیام رسان مثل WhatsApp از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند به صورتی که کمتر کسی را می توان پیدا کرد که این حداقل یکی از این برنامه ها را بر روی تلفن هوشمند، تبلت و حتی روی پلتفرم های PC مثل لپ تاپ های خود نصب نکرده و از امکانات آن استفاده نکرده باشد.به صورت کلی برنامه هایی که ارتباطات اینترنتی ایجاد می کنند به دلایل زیادی از جمله کاهش شدید هزینه ها به سرعت گسترش یافته و محبوب می شوند. برنامه Telegram Messenger نیز یکی دیگر از این برنامه ها می باشد.


کسب و کار اینترنتی ، آموزش کسب و کار اینترنتی ، کسب و کار اینترنتی

Telegram Messenger نرم افزار پیام رسانی شبیه دیگر نرم افزارهای این دسته مثل وایبر، واتز اپ، لاین و … است که اخیرا به دلیل امنیت بالای خود توجهات بسیاری را جلب کرده است و با تمرکز بر روی موضوعات سادگی، سرعت و امنیت بالا طراحی گردیده است.

این نرم افزار توسط دو نفر طراحی شده است: نیکولا و پاول دورو که بنیانگذاران شبکه اجتماعی بزرگ روسی با نام VK هستند. البته هرچند طراحان این ابزار روسی هستند اما در FAQ وب سایت خود تشریح کرده اند مقر اصلی نرم افزار در برلین است و این نرم افزار به کشور خاصی وابسته نیست.

نکته جالب این نرم افزار این است که توسط بنیاد Digital Fortress پشتیبانی مالی می شود و در وب سایت آن اشاره شده که:

ما به پیام رسانی سریع و ایمن که ۱۰۰% رایگان باشد اعتقاد داریم.

شرکت های تجاری اغلب نیازمند به این می شوند که خدمات خود را مبتنی بر کسب درآمد ارائه دهند، به همین دلیل است که ما تلگرام را به عنوان یک پروژه غیر تجاری ایجاد کرده ایم. تلگرام برای کسب درآمد هدفی ندارد، هرگز اقدام به فروش خدمات تبلیغاتی و یا قبول سرمایه گذاری خارجی نخواهد کرد، همچنین این نرم افزار نمی تواند فروخته شود، ما این پروژه را بر پایه کاربران خاصی ایجاد نکرده ایم و پیام رسانی برای عموم مردم ساخته ایم.

پاول دورو که دیدگاه های تیم ما را به اشتراک می گذارد تلگرام را از طریق کمک هایی که به بنیاد دیجیتال فورتس اش می شود پشتیبانی میکند، برای همین در حال حاضر پول کافی را برای ادامه کار داریم. اگر تلگرام نیاز به کمک پیدا کند ما کاربرانمان را برای اعتای کمک مالی (donate) دعوت خواهیم کرد و یا با اضافه کردن امکانات پولی غیر ضروری این نیاز را پوشش خواهیم داد

این نرم افزار فوق العاده سریع، ساده و رایگان می باشد. شما می توانید از تلگرام بروی همه دستگاه هایتان استفاده کنید، پیام ها و مکالمات شما بصورت آنی بین همه دستگاه هایی که در آن تلگرام را نصب کرده باشید همزمان سازی (Sync) خواهد شد.

اقبال عمومی به این نرم افزار در حال افزایش است و حتی در یک مورد زمانی که در ماه فوریه واتس اپ برای مدت زمان چهار ساعت از دسترس خارج بود، تلگرام بیش از ۵ میلیون ثبت نام جدید را ثبت کرد. همچنین ویژگی های امنیتی فوق العاده این نرم افزار منجر به آن شده که یک و نیم میلیون از شهروندان کره جنوبی تا کنون نرم افزار چت مخصوص خود یعنی Kakao Talk را رها کنند و به تلگرام بپیوندند.

امنیت

نرم افزار پیام رسان تلگرام در اندروید


تلگرام نرم افزار کوچک و فوق امنی برای پیام رسانی است که البته چندان شناخته شده نیست. اما تفاوت های اصلی این ابزار با سایر برنامه های مشابه همچون وایبر و واتس اپ در چیست؟ باید گفت ویژگی اصلی و نقطه قوت آن نسبت به دیگر برنامه های حاضر در میدان پیام رسانی این است که تلگرام به شما ارتباطی ایمن تر و حریم شخصی محافظت شده تر را پیشنهاد می دهد موضوعی که این روزها یکی از دغدغه های مهم کاربران اینترنت و موبایل می باشد.

وب سایت اصلی این ابزار اذعان کرده است که:

ما حریم خصوصی تان را به شما باز میگردانیم.

در واقع جنبه های امنیتی این ابزار نیز نشان دهنده همین امر است. این ابزار دو گونه متفاوت از امنیت را برای دو مورد متفاوت از چت ارائه میکند. برا چت های استاندارد، رمزگذاری Server-Client و Client-Server به کار گرفته میشود که به این معنی است که پیام شما نیاز به رمزگذاری در سرور تلگرام ندارد.
این موضوع برای اغلب چت ها و گفتگو های روزمره مفید و کافی است و امتیاز آن این است که امکان چت و پیام رسانی به شکل Multi-Platform را مهیا میکند. برای داشتن یک گفتگو رمزگذاری شده End-to-End باید از گزینه چت رمزی یا Secret استفاده کنید که در این صورت تلگرام به هیچ وجه پیام های رمز گذاری شده را دریافت نمیکند. در واقع Secret Chat در تلگرام به هر اندازه که فکر کنید از وجوه امنیتی برخوردار است و همه نکات لازم در این خصوص را مد نظر دارد.

نمایی از نرم افزار پیام رسان تلگرام در اندروید
نمایی از نرم افزار پیام رسان تلگرام در اندروید

ویژگی امنیتی تلگرام به شما اجازه می دهد که با دیگر کاربران این نرم افزار یک گفتگوی خصوصی محافظت شده ایجاد کنید بدین معنی که تمامی مکالمات شما بصورت کامل کدگذاری شده و بر روی سرورهای تلگرام ذخیره نخواهد شد. همچنین می توانید ویژگی“خود تخریبی” (self-destruct) که باعث خواهد شد پیام های شما در بازه های زمانی مشخص بصورت خودکار پاک شوند را فعال کنید. امنیت پیام ها با رمزگذاری های نا متقارن AES 256 بیتی و RSA 2048 بیتی تضمین شده است. بهترین قسمت برای امنیت این ابزار این است که اساسا نیاز نیست تا کاربر اقدام خاصی را برای داشتن امنیت صورت دهد.

شایان ذکر است که تلگرام به قدری به امنیت خود مطمئن است که سازندگان آن رقابتی با جایزه ای ۲۰۰ هزار دلاری را برای هک شدن این نرم افزار در رقابت تابستانی ۲۰۱۳-۲۰۱۴ معین کرده بودند که این رقابت به اتمام رسید است و گویا هنوز برنده ای نیز برای آن مشخص نشده و این بدین معنی است که احتمالاً کسی موفق به هک کردن پروتکل تلگرام نشده است.

اما ناامید نشوید و اگر رویای ماجراجویی دارید می توانید در رقابت جدید با جایزه ۳۰۰ هزار دلاری این نرم افزار شرکت کنید. این رقابت از ۴ نوامبر ۲۰۱۴ شروع شده است.

تسهیلات و سادگی

همواره بین امنیت و تسهیلات و سادگی یک چالش وجود دارد اما تیم غیر انتفاعی توسعه دهنده تلگرام تلاش فراوانی کرده است که این چالش را عقیم سازد. با تمام امنیتی که این نرم افزار ارائه میکند، اما در عین حال بسیار ساده است. شروع استفاده از آن دقیقا مشابه نصب و راه اندازی واتز اپاست. بعد از آن به سادگی میتوانید پیام رسانی کنید.

در کنار امکانات ویژه امنیتی تلگرام مثل دیگر نرم افزارهای پیام رسان امکاناتی نظیر:

 • امکان ایجاد گفتگوی گروهی (چت گروهی) با حداکثر ۲۰۰ عضو و سوپر گروه با حداکثر ۱۰۰۰ عضو
 • امکان ایجاد کانال
 • امکان ارسال پیام، تصویر و ویدئو
 • به اشتراک گذاری و ارسال فایل از هر نوعی (Doc, Zip, MP3 و …) تا حجم ۱ گیگابایت
 • سیستم اعلان قابل شخصی سازی (Personalize Notifications) و …

را نیز ارائه می کند.

واسط کاربری تلگرام شباهت بسیاری به برنامه واتز اپ دارد و کسی که واتز اپ کار کرده باشد در کار با تلگرام دچار مشکل نخواهد شد. اما منظور من این نیست که اگر کسی واتز اپ را ندیده و تجربه کار با آن را ندارد در کار با تلگرام دچار مشکل خواهد شد، محیط تگرام فوق العاده ساده، خوانا و قابل فهم طراحی شده که کاربر در آن بندرت دچار سردرگمی خواهد شد.

نکته دیگر آن است که علیرغم اینکه پیامها در این ابزار رمزگذاری شده اند اما سرعت پیام رسانی بسیار بالا است. این به دلیل استفاده از پروتکل MTProto است که مختص به این ابزار طراحی شده است. همچنین طراحان این ابزار در سراسر دنیا سرورهای مختلفی را برای برنامه خود تدارک دیده اند.

ایده های TELEGRAM MESSENGER

برنامه های چت و پیام رسانی که میتوان یافت، اغلب فاقد یک رهیافت کلی و دیدگاه خاص در پشت خود هستند، اما تلگرام متفاوت است. زمانی که تیم طراح از بازگرداندن حریم خصوصی سخن میگویند، این هدف اصلی آنها است. اما به هیچ وجه سادگی را قربانی این هدف نکرده اند.
همچنین کد برنامه به شکل کامل بصورت متن باز (Open Source) منتشر شده است، طراحان نرم افزار بر این عقیده هستند که اضافه شدن افراد خلاق برای بهبود کار نرم افزار بسیار ضروری است.

تفاوت تلگرام با واتز اپ

تفاوت تلگرام با واتز اپ - Telegram vs Whatsapp
Telegram vs Whatsapp

در نهایت اینکه باید گفت که این ابزار بسیار ساده و در عین حال به لحاظ امنیتی قدرتمند است. ترکیبی از امنیت سرعت و قدرت و خلاقیت را در این ابزار میتوان دید.

دانلود TELEGRAM MESSENGER

این نرم افزار برای هر سه پلتفرم قابل حمل یعنی اندروید، وین فون و iOS موجود است و همچنین نسخه های دسکتاپ آن برای ویندوز، مک و لینوکس نیز ارئه شده است.


www.makeuseof.com

نوع مطلب : آموزش کسب و کار اینترنتی، کسب و کار اینترنتی، کسب و کار، مدیریت کسب و کار اینترنتی، Social Network، شبکه های اجتماعی، 
برچسب ها : تلگرام، TELEGRAM MESSENGER، واتز اپ،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 1396/06/26 11:32 ب.ظ
Everyone loves it when people come together and share thoughts.
Great site, stick with it!
دوشنبه 1396/05/16 06:55 ب.ظ
Hi there! I understand this is somewhat off-topic but I
needed to ask. Does running a well-established blog like yours require a massive amount work?
I'm completely new to writing a blog but I do write in my diary on a daily basis.

I'd like to start a blog so I will be able to share my experience
and thoughts online. Please let me know if you have any kind of recommendations or tips
for new aspiring blog owners. Thankyou!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :